Into the Woods (Čarovný les)

31. ledna 2015 v 13:08 | Xinsy |  Filmové recenzeMuzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie
USA, 2014, 125 min
Řežie: Rob Marshall
Předloha: James Lapine (kniha)
Scénář: James Lapine
Kamera: Dion Beebe
Hudba: Stephen Sondheim
Hrají: Anna Kendrick, Johnny Depp, Chris Pine, Emily Blunt, Meryl Streep, Lucy Punch, Mackenzie Mauzy, Christine Baranski, James Corden, Tracey Ullman, Frances de la Tour, Tammy Blanchard, Billy Magnussen, Daniel Huttlestone, Lilla Crawford

(Podle:csfd.cz)

Poster k filmu Čarovný lesPoster k filmu Čarovný lesPoster k filmu Čarovný lesPoster k filmu Čarovný les

O čem: Vtipný a dojemný muzikál Čarovný les představuje klasické pohádkové příběhy Popelky, Červené Karkulky, Jacka a fazolového stonku a Lociky - ty všechny spojené v původním příběhu, ve kterém se dále objevuje pekař se svou ženou a přáním založit rodinu, a také zlá čarodějnice, která na oba manžele uvrhla kletbu.
Čarovný les je moderním zpracováním oblíbených pohádek bratří Grimmů, ve kterém se protínají příběhy hned několika z nich, a který ukazuje, jaké důsledky mají přání a poslání jejich postav.(Falcon)

Moje recenze: Na první dojem další disneyovka, takže čekáte roztomilou pohádku. První hodina vás o tom dokonce i přesvědčuje. Perfektní obsazení, dobré herecké výkony, kostýmy i rekvizity... Jenže tahle "pohádka" evidentně nechce happyend a tak, když by měl přijít čas na: "A žili spolu šťastně až do smrti" - všechno se změní. Lidé začnou podléhat panice, z dětí se budou stávat sirotci, lidé budou umírat a "zahýbat" svým drahým polovičkám. Vždyť tohle do pohádek patří, že jo?! Takže pokud jste se taky tak těšili, jako já a chcete dostat to, co jste očekávali, tak hned, jak dokoukáte první hodinu, tak to vypněte! Jako vážně a beze srandy, vypněte to!

Opravdu netuším pro koho byl tento film určen, ale pro děti tedy určitě ne. Jestli chcete dítě traumatizovat, klidně mu to pusťte. Vím o čem mluvím, neboť jsem udělala tu chybu a pustila si to se svojí pětiletou sestřenicí. (Jinak světe div se, nejvíc se jí líbila čarodějnice - Meryl Streep.) Nejspíš bych to nazvala jakousi parodií na horor upravený pro děti.

Pokud jde o popis: Vtipný a dojemný? A co tam sakra bylo vtipného a dojemného? Jo, dobře, scénka dvou princů, jak zpívají o svém nezdolném utrpení byla celkem k pokukání. No a pokud jde o dojemnost, tak Meryl Streep (čarodějnice) s Annou Kendrick (Popelka), taky něco zvládly zajistit. A pak žánry: Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie - upravila bych na: Muzikál / Fantasy / Drama / a se přivřenými očima přidám i do Dobrodružný, ale to až té druhé polovině.

Hudba: Takže zpěv byl pěkný, ale všechny písničky se mi zdály stejné...

Opravdu netuším, co se v hlavince Jamese Lapineho honilo a kdo mu, co strašného udělal, že druhá část příběhu je taková jaká je... No nic. Opravdu lituji, že jsem to po první hodině nevypnula, protože mi to tak zkazilo celý dojem. Když se na to zpětně dívám, nejspíš to bylo myšleno, jako parodie na klasické pohádky, nebo já už vážně nevím. Na csfd.cz má film 51 % a já nemohu než-li souhlasit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama