Elita - Kiera Cass

14. srpna 2015 v 22:00 | Xinsy |  Knižní recenze

A máme tu recenzi na druhý díl trilogie Selekce - Elitu.
Ještě nikdy jsem nebyla knihou tak zklamaná. Nejsem zvyklá něco očekávat, ale když je první kniha dokonalá, tak aspoň doufám, že dvojka bude ucházející. Ale prostě tomu tak není. I když to bych příliš křivdila - styl psaní a perfektní popsání každé situace mělo stejnou kvalitku.

35 dívek vstupuje do paláce. Jen 6 jich zůstane.

Elita

Oficiální popis:

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey.

America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí.

Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.
Samozřejmě jsem si po pár stránkách přečetla konec, kterého jsem se opravdu zhrozila. A to bych nebyla já, abych se hned nepodívala na internet a nezjistila, jak to celé dopadne. A tak se mi udělalo špatně. Jako vážně jsem měla pocit, že budu zvracet. Nelíbilo se mi, co všechno se stane, než to dopadne "dobře".

Čtení knihy - muka. Něco podobného jsem zažila snad jenom u Vampýrské akademie, jenže to jsem byla nešťastná kvůli Rose, teď kvůli sobě. Proč vůbec vznikla tahle kniha, proč!? Tolik jsme si toho mohli ušetřit. Jenže konec série vypadal tak božsky, tak jsem si prostě řekla, že to dám.

Vlastně jsem už nikomu z hlavních postav nefandila. America se pořád oháněla s tím, že potřebuje čas a že je zmatená. A každou chvíli se rozhodovala pro tamtoho a tamtoho. Opravdu mě tím štvala. Začalo mě to všechno nudit a já si přála, aby se tohle nikdy nestalo, aby všechno skončilo u Selekce, klidně i klasickým 'A žili spolu šťastně až do smrti'. Bylo by to tak rozhodně lepší. Nebo, kdyby America aspoň odešla! Nebo, kdy pořád neměnila, koho že srdce vymazala a koho ne. Možná si ani spisovatelka jistá nebyla.

Jenže nic není horké, jak se uvaří a tak když jsem se dopracovala ke konci knihy začali se věci zlepšovat. Začala jsem i leccos chápat. Ale America ta dělala tolik chyb! Je vidět, že vše myslela dobře, ale i tak. Maxon si přeci musí někoho vybrat. Upřímně si myslím, že kdybych předtím neměla s kluky žádné zkušenosti a pak mi do baráku strčili pětaatřicet kluků, tak bych si asi někoho určitě oblíbila. Podle mě nikdo neměl mít větší právo být zmatený a "blbnout".

Poslední stránky mi tedy dokázaly, že to všechno stálo za to. Takže pevné nervy při čtení a nebojte se, všechno zlé je pro něco dobré. ;) Už se nemůžu dočkat až září vyjde závěrečný díl - První.

Jen tak pro zajímavost:

Našla tohle naprosto dokonalé video, kde je shrnut celý příběh této knihy pomocí panenek Barbie. (Pozor na spoilery!) Ale opravdu to stojí za to a lépe bych Američinu absurditu snad ani vyjádřit nemohla.

Tak se mějte fajn a přeji pohodové čtení! ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačíí Kačíí | Web | 15. srpna 2015 v 13:37 | Reagovat

Jelikož jsem nečetla ani první díl, tak jsem nečetla ani tenhle. Ale ty obálky jsou naprosto luxusní♥ Pěkná recenze:)

2 Xinsy Xinsy | E-mail | Web | 15. srpna 2015 v 20:09 | Reagovat

[1]: Ano, ty obálky opravdu žeru. :3 Díky za komentík. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama