Můj první týden na SŠ

7. září 2015 v 11:00 | Xinsy |  Deníček

Tak a máme tu článek o mém první týdnu na SŠ. (Respektive o mých prvních třech dnech.) Nechtěla jsem psát článek hned o druhém dni, protože přece jenom nic tak moc brzo zjistit nemůžu, takže ho tu máme dnes.

Původně tu měl být článek hned v pátek, jenže mě zmohla nemoc a na psaní moc energie nezbylo. Takže se teď válím doma, meškám hned první dny, ale aspoň se snažím dělat něco smysluplného. ;)

Vím, že tenhle článek asi moc nikoho nezajímá, ale snad se najde nějaká zbloudilá dušička, protože třeba pro mě byly minulý rok takovéhle články hrozně moc užitečné, protože jsem si mohla přečíst, jak to mají na SŠ ostatní. ;)2. září

Druhý den jsem měli adaptační den. Prošli jsme si školu a okolí školy, podepsali pár papírů, hráli různé seznamovací hry. Naše třídní paní učitelka (mimochodem vypadá moc příjemně, takže další plus), např. řekla, že si máme sednout do kroužku. Trochu jsem si připadala, jako na terapii. :D Z dárkové taštičky (:D) vytáhla toaletní papír, že si máme utrhnout naši denní potřebu, ale neměli bych si utrhnout víc, než deset kousků - to mi samozřejmě přišlo komické. Pak jsem za každý kousek toaletního papíru měli říct něco o sobě. Já jsem měla kousky jenom čtyři, takže jsem to měla dost stručné. Pak jsem si dělali různé dotazníky.

No a nebylo to nic nepříjemného, popravdě to byla docela legrace. Nic prostě není tak horké, jak se uvaří. Se spolužačkami to už nevypadá, tak zle. Tak ono to je asi různé, někde se spolu baví, už první den a někdy to potřebuje čas. Je ale pravda, že jsem z toho měla pořádný stres (i nějaká ta slžička ukápla.) Teď je to ale pryč. Celou cestu, co jsme si procházeli město, jsme si spolu spíš povídali, takže z prohlídky já tedy nemám vůbec nic. :D Hlavní je, že od autobusáku trefím ke škole, zbytek je teď vedlejší. ;)


3. září

Začalo nám oficiálně učení. Všichni nám dokola opakovali, že jsme tu dobrovolně a že je naše ochota se vzdělávat čistě na nás. Paní učitelka na dějepis po nás chtěla, abychom každá z nás popravdě řekla, proč jsme si vybraly právě tuhle školu. Neměla jsem žádný ohromujicí důvod, proč chci zrovna studovat cestovní ruch. Prostě jsem řekla, že chci maturitu a tahle škola se mi ze všech v okolí zamlouvala nejvíc. (Samozřejmě si ale nemyslete, že jsem si ji vybrala jen tak. Ono kdybych nebyla přesvědčená, že mě to bude aspoň trošku bavit, tak tam nejdu.) Taky nám paní učitelka na dějepis říkala, že známky jsou pro ni jenom čísla a že přece jenom pět čísílek je hrozně moc málo, takže na to ji příliš neužije, důležitá bude naše práce v hodinách a ochota. Pro mě byla hodina dějepisu hodně zajímavá a snad zatím nejzajímavější, něco takového člověk podle mě potřebuje slyšet.

4. září

Konečně pátek! Vážně jsem se už nemohla dočkat až nebudu muset vstávat v pět. Ráno mi málem ujel autobus, ale naštěstí řídič zaznamenal moje mávající chapadla. Takže jsem do školy spolehlivě dorazila včas. Ve třídě jsem si našla (nebo spíš ony mě) dvě holky a tak teď tvoříme takovou trojku. Sama se až divím, jak už si za ten krátký čas rozumíme. Snad nám to vydrží. Na hodinách se nám zatím všichni představují, říkají nám, jak to bude, popřípadně nás vysvětlují pravidla určité učebny. Zatím jsem se nějak "učili" jenom o němčině, matematice a zeměpisu. No a učitelé zatím vypadají, až na nějakou tu vyjímku, dobře - třikrát zaťukat!


Takže by se dalo říct, že se mi (zatím) ve škole líbí a že moje plašení po prvním dni bylo zbytečné. Tak já doufám, že to bude takhle příjemné i nadále (já vím, ještě se porádně neučíme, takže bych měla být opatrná) a že hodně věcí kvůli své absenci nepromeškám.

Pokud jsem se někdo dopracoval až sem, tak gratuluju. Komentíkem nepohrnu!

Mějte se fajn! ;)

Podobné články:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shady Ambrose Shady Ambrose | Web | 11. září 2015 v 15:39 | Reagovat

Taky jsem v prváku:)
Je to něco úplně jiného, než základka teda :)
Ale zatím mi taky vyhovuje:)

P.S. Psala jsem ti o spřátelení, tak se prosím ozvi:)

2 Xinsy Xinsy | E-mail | Web | 15. září 2015 v 12:00 | Reagovat

[1]: Doufám, že nám to vydrží. ;-) Díky za komentík. :-)

P.S. Už máš na blogu odpověď. :-D

3 Shady Ambrose Shady Ambrose | 15. září 2015 v 14:24 | Reagovat

Děkuji za spřátelení:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama