Starší a mladší sourozenci

26. března 2016 v 21:44 | Xinsy |  Rozumování :D


Každý, kdo má sourozence zná to porovnávání: Kdo je na tom hůř a kdo líp. Myslím, že nikdo. Všechno má svá pro a proti...Já sama jsem ta starší, od sestry nás dělí dva a půl roku. Vždycky mi to připadalo jako ohromně dlouhá doba, ale ve skutečnosti to vůbec taková velká bariéra není.

Ano, ti starší budou muset být muset vždy zodpovědní ochranáři. Vždycky jsme ty mladší museli hlídat, spoustu věcí dělat za ně, dělit se s nimi, vždy jim dávat přednost.

Diktátoři

Na druhou stranu jsme my starší celkem diktátoři. Po rodičích jsme přece hned my a tak bychom měli být uznávanou autoritou. Já se vám tu klidně přiznám, že jsem naivitu své malinké sestřičky občas zneužívala. Teď už je to o dost těžší, navíc už má léta na to, aby mě bez zaváhání poslala do pr... prádelny a ještě hlouběji.

Pokusní králíci

Všechno je jednou poprvé, takže na těch starších se to mamka a taťka učí a u těch dalších jsou z nich už "ostřílení profíci"... Na druhou stranu se už některé věci u těch mladších tak neřeší. Tvoje ségra nám to předvedla, už před tebou, takže promiň, tím nás moc neoslníš. Život je holt občas pes.

Jako tvoje sestra

Srovnávání je naprosto normální věc. Já umím tohle a tohle a tak to automaticky musí přeci umět ta druhá a naopak. Což je absolutní blbost... Ano, jsme si v mnoha věcech neskutečně podobné, ale taky v mnoha věcech neskutečně rozdílné. Jsme dvě rozdílné osoby. Každá v něčem vynikáme, každá jsme v něčem dobrá. Není důvod všechno tak moc hrotit a závidět si. Pokud jde o tu závist, tak je to sice naprosto přirozená věc, které se člověk občas neubrání, ale i tak... Podle mě není nic horšího, než-li závidět sourozenci. Sice nejsme stejné, ale ona je prostě moje nejbližší osůbka na světě.

Vždy spolu

Od jejího narození jsme téměř pořád spolu. Máme i spolu pokoj, což mi bude asi vadit vždycky, ať už ji mám ráda sebevíc. Jsem člověk, který potřebuje svůj klid. Je skvělé mít svého parťáka, který s námi všechno prožívá. Jenže všeho moc škodí... Lidé, kteří spolu tráví moc času si prostě logicky vždy půjdou po jisté době na nervy.

Nazávěr... Ať už je to jakkoliv je mít sourozence prostě to nejlepší. Jak už jsem psala, tak je to parťák, na kterého se vždy můžu spolehnout. Naučíme se rozdělit, vyvineme si ochranářské pudy, zjistíme, že svět není fér... Takže jo, mám svoji ségru vážně moc ráda a věřím, že i ona mě, i když o tom někdy naši páni rodičové několikrát za den pochybují a radši před námi schovávají jakoukoliv použitelnou zbraň. Také doufám, že svoji práci starší sestry odvádím přinejmenším trochu dobře.

A jak to máte se sourozenci vy? Jste ti starší nebo ti mladší?

Děkuji za přečtení!
Xinsy ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Myshelka Myshelka | Web | 27. března 2016 v 15:57 | Reagovat

Já jsem mladší a mám nevlastní sourozence. Se sestrou to byli vždycky války :D  :D, ale už je to lepší :D  :D

2 Letter Carrier Letter Carrier | Web | 29. března 2016 v 17:57 | Reagovat

jsem nejmladší takže mám nad sebou dva diktátory a ve škole to bylo jen a jen proč nemáš známky jako tvuj bráška jemu to tak šlo nebo ještě že nemáš známky jako sestra!:D

3 Pauline Monur Pauline Monur | E-mail | Web | 23. dubna 2016 v 12:36 | Reagovat

Já mám o 7 let starší ségru, vidíme se tak 1x za 1-2 měsíce, máme se rádi, i když jsme velkou část mýho dětství nestrávily spolu.. Je jí přes 20 a pořád se chová jak střelená puberťačka, což je super. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama